Милчо Чакарески утре ќе биде назначен за спортски директор на ракометната репрезентација

Поранешниот репрезентативец, Милчо Чакарески,  кој е спортски директор на ракометниот камп на Кире Лазаров, утре треба да биде назначен за спортски директор на машката ракометна репрезентација на Македонија. Утре од 13.00 часот […]

Read Article →

ВИДЕО: Тежок инцидент во Пекинг, соборен Усеин Болт!

Додека најбризот човек на планетава Усеин Болт поздравуваше пред гледачите во Пекинг по триумфот на 200 метри беше соборен од невнимателен камерман… По инцидетот, Болт со насмевка му отпоздрави на […]

Read Article →

СКАНДАЛ: КФМ ВО СТРУГА СЕ САМОПРЕТСТАВИ КАКО “ФИРОМ“!?

На европскиот натпревар на кошаркарки до 16години кој се одржува под покровителсво на кошаркарската федерација на Македонија и ФИБА , синоќа пред натреварот помеѓу Финска и Македонија , нашата држава […]

Read Article →

НБА ЌЕ ГО МЕНУВА ПРАВИЛНИКОТ ОВА ЛЕТО

После состанокот на комесарот со претседателите на клубовите, Адам Силвер мисли дека е неопходно да се направат неколку корекции во самото натпреварување. Пред се беше издвоено пласманот во плеј-офот. До […]

Read Article →

Трета победа на македонските надежи за прво место во групата

Македонската кошаркарска репрезентација ја постигна третата победа во групата Ц на Европското првенство за играчи до 20 години Б дивизија што се игра во Унгарија. Синоќа беше совладана Швајцарија со73:63 […]

Read Article →

Започна Интернационалниот кошаркарски камп во Струга

Започна вториот кошаркарски камп во Еврохотел во Струга. На овој камп учество ќе земат кошаркарски клубови од Македонија, Косово и Албанија. 130 дечиња во наредните 7 дена ќе ги изучуваат […]

Read Article →

МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ-ХЕРОЈ: ОНА ШТО ГО НАПРАВИ ОВА ДЕВОЈЧЕ НА ФОТОГРАФИЈАТА ЈА ВООДУШЕВИ МАКЕДОНИЈА 

Ова македонското девојче го обели образот во Србија. На српскиот интернационален младински турнир во бадминтон девојчево ја покри кратенката FYRO и не дозволи да се види ништо друго освен Македонија. […]

Read Article →