Бидете дел од македонскиот тим кој снима филм во Hollywoow.Кликнете на ТРЕЈЛЕР подолу за да стигнете до страницата на која ќе можете да го погледнете трејлерот..    ТРЕЈЛЕР Доколку Ви […]

Read Article →

Северна Кореја воведува своја временска зона

Северна Кореја денеска најави дека следната недела ќе воведе своја временска зона, така што актуелното време ќе го врати назад за 30 минути. Локалното време во Северна Кореја и Јужна […]

Read Article →

ИД се заканува со нови напади

Џихадистичката група Исламска држава (ИД), денеска објави аудио запис, во кој, како што се тврди, говори бомбашот-самоубиец кој го изврши нападот во џамијата во Саудиска Арабија во четвртокот, при што […]

Read Article →

Руски авион се урна за време на воена вежба, двајца пилоти загинаа

Стратешкиот руски бомбардер Ту-95 се урна за време на воена вежба, на 80 километри од градот Хабаровск, соопшти руското Министерство за одбрана. Екипажот успеал да се катапултирал од авионот пред […]

Read Article →

Му го убил синот единец, а потоа следеше страшна одмазда на таткото

Во турскиот град Бурса се случи незапамтено злосторство. Постар маж буквално среде град со пиштол застрела друг маж кој што лежел повреден на земјата. На видео снимката која кружи на […]

Read Article →

Иран и шестте светски сили постигнаа договор

Иран и шестте светски сили постигнаа историски договор за иранската нукеларна програма, врз чија основа на Техеран ќе му бидат укинати санкциите во замена за ограничување на иранската нуклеарна програма, […]

Read Article →