Бидете дел од македонскиот тим кој снима филм во Hollywoow.Кликнете на ТРЕЈЛЕР подолу за да стигнете до страницата на која ќе можете да го погледнете трејлерот..    ТРЕЈЛЕР Доколку Ви […]

Read Article →

Отклучување на смартфон со скенирање на око

Новиот модел M3G на TCL има скенер за препознавање на око. Новата технологија за скенирање на око ги заменува нашите традиционални пин кодови за вклучување на телефоните. Новата технологија изгледа […]

Read Article →

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СЛАВЧО !!

РЕДАКЦИЈАТА НА “СТРУГА48’’ МУ ГО ЧЕСТИТА РОДЕНДЕНОТ НА НАШИОТ СОРАБОТНИК КОЈ РЕДОВНО НИ ИСПРАЌА ОБЈАВИ ВО РУБРИКАТА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА , ГОСПОДИНОТ МЕТЕОРОЛОГ , СЛАВЧО ПОПОСКИ !! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН И СЕ […]

Read Article →

И гугл се обои црвено-жолто – За многу години Македонци (фото)

Познатиот пребарувач Гугл го промени своето лого. На насловната страница на пребарувачот се појавува македонското знаме, во чест на Денот на независноста на нашата земја, 8 Септември! Иако е достапно […]

Read Article →

ТОЧНО НА ПОЛНОЌ почнува еден од најголемите христијански празници!

Секоја година на 19 август се слави празникот Преображение на Господ Бог (Преображение Христово) и спас на нашиот Исус Христос. Ова е еден од најголемите христијнски празници. Според учењето на црквата, […]

Read Article →

Се породи 11 годишно девојче, жртва на силување

Единаесет годишно девојче од Парагвај, кое било силувано од момчето на нејзината мајка, се породило во болницата во Асунсион. Овој случај предизвикал многу негодувања во Парагвај, каде најголем дел од […]

Read Article →