Страотна Сообраќајна незгода во Струга!

На патот Струга – Дебар, на самиот излез од Струга кај полигонот на “Здружение на Возачи“ доцна попладево околу 18:30ч. се случи тешка сообраќајна незгода во која за среќа нема […]

Read Article →

Груевки не попушти! Единствено нешто за кое нема договор помеѓу ДУИ и ВМРО ДПМНЕ се уставните промени!

Кога се беше договорено вклучително и кадровските места во последен момент ДУИ се вратиле на идеата за уставни измени со кој албанците би биле втор народ во МКД а со […]

Read Article →

Ахмети: Нема да го прекршам воспоставениот принцип да коалицираат победниците на избори. Ќе си подадеме рака со Груевски!

Лидерот на ДУИ , Г-дин Али Ахмети во седиштето на ДУИ кое се наоѓа во Мала Речица изјавил дека нема намера да го прекрши вопоставениот принцип за коалицирање на победниците на […]

Read Article →

Груевски успеа да состави влада!

По долгите и напорни преговори со сите парламентарни политички партии претседателот на ВМРО ДПМНЕ, а воедно и мандатар за составување на влада по неодамнешните избори конечно постигнал договор со две […]

Read Article →

ЕКСКЛУЗИВНО: Ќе се формира влада по локалните избори. До тогаш ќе функционира актуелната!

Анализираќи ја ситуацијата во која се наоѓаат лидерите на политичките партии во Република Македонија, политичката криза но и изборниот резултат. Дури и за оние кои барем малку се занимаваат со политика […]

Read Article →

Шарена или “Кондом“ револуција ?

Шарената револуција, односно носителот на поголемиот терет од отпорот, невладиниот сектор и граѓаните пред се, се најдоа на работ од политичката депонија откако СДСМ си ги оствари сите предвидени очекувања. […]

Read Article →

БОМБА ВО ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОМВЦИ” Струга!?

Дојава за бомба во ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ” Струга е причината за итната евакуација на сите кои се наоѓале внатре. Ученициите веднаш биле одведени на безбедно место а полицијата ги превзела […]

Read Article →