Страотна Сообраќајна незгода во Струга!

На патот Струга – Дебар, на самиот излез од Струга кај полигонот на “Здружение на Возачи“ доцна попладево околу 18:30ч. се случи тешка сообраќајна незгода во која за среќа нема […]

Read Article →

Прикриена сообраќајна незгода во центарот на Струга а во која учествувал синот на Фијат Цаноски?

На 3. јануари, рано изутрина ,во 03 во центарот на Струга ,на улица 15-ти Корпус, на раскрсницата кај ресторант “Т’га за југ“  се случила тешка сообраќајна незгода ,каде имало и […]

Read Article →

БОМБА ВО ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОМВЦИ” Струга!?

Дојава за бомба во ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ” Струга е причината за итната евакуација на сите кои се наоѓале внатре. Ученициите веднаш биле одведени на безбедно место а полицијата ги превзела […]

Read Article →

Стружани еуфорично прославија по повод распуштање на собранието

Најпрвин десеттина автомобили предводени од членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ со вклучени трепкачи тргнаа од пред женската плажа во Струга да го обиколат градот прославуваќи го распуштањето на македонското […]

Read Article →

Бидете дел од македонскиот тим кој снима филм во Hollywoow.Кликнете на ТРЕЈЛЕР подолу за да стигнете до страницата на која ќе можете да го погледнете трејлерот..    ТРЕЈЛЕР Доколку Ви […]

Read Article →

ДИК:Теренската проверка на Избирачкиот список почнува кон крајот на неделава

Државната изборна комисија кон крајот на неделава ќе ја почне теренската проверка на 100.436 записи кои произлегоа од вкрстената проверка на податоците во рамки на прочистувањето на Избирачкиот список. Како […]

Read Article →

ДИРЕКТОР НА ВОДОВОДОТ ПОТРОШИЛ 100.000 ЕВРА ПО КАФАНИ: За три години директорот на Проаква од Струга потрошил 100.000 евра!

 Поднесена е кривична пријава против В.К. (36) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“. Пријавениот, во текот на 2013, 2014 и 2015 […]

Read Article →