Нападот врз Зекири имал поврзаност со апсењето на дилерите на кокаин !?

По обвинувањето од страна на Зекири на поранешниот шеф на ДБК, Сашо Мијалков дека негови луѓе стојат зад претепувањето на самиот Зекири се огласи и Сашо Мијалков кој во целост […]

Read Article →

Страотна Сообраќајна незгода во Струга!

На патот Струга – Дебар, на самиот излез од Струга кај полигонот на “Здружение на Возачи“ доцна попладево околу 18:30ч. се случи тешка сообраќајна незгода во која за среќа нема […]

Read Article →

Груевки не попушти! Единствено нешто за кое нема договор помеѓу ДУИ и ВМРО ДПМНЕ се уставните промени!

Кога се беше договорено вклучително и кадровските места во последен момент ДУИ се вратиле на идеата за уставни измени со кој албанците би биле втор народ во МКД а со […]

Read Article →

Ахмети: Нема да го прекршам воспоставениот принцип да коалицираат победниците на избори. Ќе си подадеме рака со Груевски!

Лидерот на ДУИ , Г-дин Али Ахмети во седиштето на ДУИ кое се наоѓа во Мала Речица изјавил дека нема намера да го прекрши вопоставениот принцип за коалицирање на победниците на […]

Read Article →

Груевски успеа да состави влада!

По долгите и напорни преговори со сите парламентарни политички партии претседателот на ВМРО ДПМНЕ, а воедно и мандатар за составување на влада по неодамнешните избори конечно постигнал договор со две […]

Read Article →

Прикриена сообраќајна незгода во центарот на Струга а во која учествувал синот на Фијат Цаноски?

На 3. јануари, рано изутрина ,во 03 во центарот на Струга ,на улица 15-ти Корпус, на раскрсницата кај ресторант “Т’га за југ“  се случила тешка сообраќајна незгода ,каде имало и […]

Read Article →

ЕКСКЛУЗИВНО: Ќе се формира влада по локалните избори. До тогаш ќе функционира актуелната!

Анализираќи ја ситуацијата во која се наоѓаат лидерите на политичките партии во Република Македонија, политичката криза но и изборниот резултат. Дури и за оние кои барем малку се занимаваат со политика […]

Read Article →