Бидете дел од македонскиот тим кој снима филм во Hollywoow.Кликнете на ТРЕЈЛЕР подолу за да стигнете до страницата на која ќе можете да го погледнете трејлерот..    ТРЕЈЛЕР Доколку Ви […]

Read Article →

Отклучување на смартфон со скенирање на око

Новиот модел M3G на TCL има скенер за препознавање на око. Новата технологија за скенирање на око ги заменува нашите традиционални пин кодови за вклучување на телефоните. Новата технологија изгледа […]

Read Article →

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СЛАВЧО !!

РЕДАКЦИЈАТА НА “СТРУГА48’’ МУ ГО ЧЕСТИТА РОДЕНДЕНОТ НА НАШИОТ СОРАБОТНИК КОЈ РЕДОВНО НИ ИСПРАЌА ОБЈАВИ ВО РУБРИКАТА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА , ГОСПОДИНОТ МЕТЕОРОЛОГ , СЛАВЧО ПОПОСКИ !! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН И СЕ […]

Read Article →

ФОТО: 12-годишно девојче со повисок IQ од Ајнштајн и Стивен Хокинг

Никол Бар е 12 годишно девојче од Есекс во Англија кое на IQ тестот спроведен неодамна, освои неверојатни 162 бода. Како што пишува Western Daily Press, тоа се два бода […]

Read Article →

ВИДЕО: Измислил мотор кој со 1 литар вода поминува 500 километри

Рикардо Азеведо од бразилскиот град Сао Паоло направил чудесен мотор кој може да помине 500 километри со само еден литар вода. Имено, акумулаторот на моторот го користи водородот од молекулите […]

Read Article →