ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ И СЕВЕРЕН ВЕТЕР !

Утре (14.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Во попладневните и во вечерните часови ќе започне да дува умерен , на некои места засилен […]

Read Article →

УТРЕ – СОНЧЕВО И ТОПЛО ЗА ОВОЈ ПЕРИОД ОД ГОДИНАТА !

 Утре (12.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево , тивко и ТОПЛО за овој период од годината. Максималната температура ќе се движи во интервал од 16 до 23 степени. На […]

Read Article →

УТРЕ – ПРЕКРАСЕН СОНЧЕВ И ТОПОЛ ДЕН !

 Утре (11.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал […]

Read Article →

УТРЕ – ВЕТРОВИТО НО ТОПЛО !

Утре (10.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Ќе дува умерен , на некои места засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се […]

Read Article →

УТРЕ – ПРЕКРАСЕН СОНЧЕВ И ТОПОЛ НО ВЕТРОВИТ НЕДЕЛЕН ДЕН

УТРЕ – ПРЕКРАСЕН СОНЧЕВ И ТОПОЛ НО ВЕТРОВИТ НЕДЕЛЕН ДЕН ! Утре (08.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и релативно ТОПЛО со умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер […]

Read Article →