Уапсените терористи во Косово планирале да фрлат отров во водите за пиење во Македонија

Петмината припадници на џихадистичката ИД, кои беа уапсени во Косово, бидејќи планирале терористички напади во регионот, носеле отров, знаме на ИД, маски и ракавици, јави Коха.нет. – Според Сабрије Јашари, […]

Read Article →

Ципрас потклекна пред условите на меѓународните кредитори

Алексис Ципрас потклекна пред условите на меѓународните кредитори и се согласи на речиси сите мерки кои одбиваше да ги спроведе. Новиот пакет мерки, напишан на 13 страни грчката влада и […]

Read Article →

Уапсен Османи, кој и побегна на полицијата при акцијата во Куманово

Косовската полиција го уапси Сулејман Османи од селото Брест, осомничен за настаните во Куманово, кој им побегна на македонските полицајци кога им го пакажувал местото каде било скриено оружјето, објави […]

Read Article →

ВО БЕЛГРАД 2.000 СПЕЦИЈАЛЦИ И ГЕРМАНСКИ ТАЈНИ АГЕНТИ НА УЛИЦИТЕ?

Долж трасата по која ќе поминува германската канцеларка ќе бидат поставени специјалци на крововите, ќе биде заварени шахтите, но нема да биде превземени мерки за спуштање на ролетните. Поради безбедноста […]

Read Article →

Масовно целиот свет ги откажува резервациите за одмор во Грција!

Како што дознаваме, Македонците полека се премислуваат околу местото каде летово ќе летуваат, па сега наместо Грција ги бираат соседните држави за тоа каде ќе го поминат својот одмор. До […]

Read Article →

МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ-ХЕРОЈ: ОНА ШТО ГО НАПРАВИ ОВА ДЕВОЈЧЕ НА ФОТОГРАФИЈАТА ЈА ВООДУШЕВИ МАКЕДОНИЈА 

Ова македонското девојче го обели образот во Србија. На српскиот интернационален младински турнир во бадминтон девојчево ја покри кратенката FYRO и не дозволи да се види ништо друго освен Македонија. […]

Read Article →

Шелинг: Излегувањето на Грција од еврозоната изгледа неизбежно

Излегувањето на Грција од еврозоната изгледа неизбежно, но тоа ќе биде можно ако прво Атина побара да ја напушти Европската унија, а останатите земји да го одбрат нејзиното барање, изјави […]

Read Article →