Нападот врз Зекири имал поврзаност со апсењето на дилерите на кокаин !?

zekiri
По обвинувањето од страна на Зекири на поранешниот шеф на ДБК, Сашо Мијалков дека негови луѓе стојат зад претепувањето на самиот Зекири се огласи и Сашо Мијалков кој во целост ги негираше таквите наводи а за тоа ќе поднесел и соодветна пријава за клевета!
Исто така Курир.мк пишува дека Зекири од неразјаснети причини најверојатно несака да го открие идентитетот на напаѓачот па го обвинува на Мијалков дека стои зад тоа.
Неофицијално извори за Струга48.ком брифираат дека е можна поврзаност на инцидентот во кој Зекири го извлекол подебелиот крај и се здобил со видливи повреди и апсењето на групата која оргнизирала трговија со опојна дрога кокаин а за кој пишуваа и медиумите .
Наводно , потенцираме НЕПОТВРДЕНО Мухамед Зекири ветувал заштита на одредени  структури но не ја испорачал таа заштита па затоа добил “следовање“.
Дали овие наводи се вистинити очекуваме да открие истрагата која ја води МВР .

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s