Страотна Сообраќајна незгода во Струга!

mercedesНа патот Струга – Дебар, на самиот излез од Струга кај полигонот на “Здружение на Возачи“ доцна попладево околу 18:30ч. се случи тешка сообраќајна незгода во која за среќа нема починати.
Возило “Ауди“ со струшки регистарски таблици и возило марка “Мерцедес“ исто така со струшки регистарски таблици имаа директен судир.
Во сообраќајната незгода има еден потешко повреден за чие извлекување од возилото интервенирала и противпожарната служба од Струга и неколкумина полесно повредени.
За силината на судиорт говорат фотографиите од остатокот од возилата но и деловите кои се растурени по целиот пат во радиус од 150 метри.
Патниот правец Струга – Дебар веќе 2 часа е во застој и се одвива преку обиколни локални патишта.

Подетални информации во текот на утрешниот ден.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s