Груевки не попушти! Единствено нешто за кое нема договор помеѓу ДУИ и ВМРО ДПМНЕ се уставните промени!

Кога се беше договорено вклучително и кадровските места во последен момент ДУИ се вратиле на идеата за уставни измени со кој албанците би биле втор народ во МКД а со тоа Македонија би станала бинационална држава и би била на чекор по блиску до кантонизација и поделба!
ВМРО ДПМНЕ неможеќи да си поигрува со државните интереси се одлучиле да се повлечат од преговорите и јасно дале до знаење дека тоа се црвените линии кои нема да се преминуваат!
ВМРО ДПМНЕ останува на браникот на татковината а што ке се случува понатаму останува да видиме.
Едно е сигурно. Имало или не влада ВМРО ДПМНЕ нема да тргува со државните интереси!vlada-na-rm

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s