БОМБА ВО ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОМВЦИ” Струга!?

tigar-esz12Дојава за бомба во ОУ “БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ” Струга е причината за итната евакуација на сите кои се наоѓале внатре. Ученициите веднаш биле одведени на безбедно место а полицијата ги превзела сите мерки за безбедност.

Дали се работи за лажна дојава или навистина некој го минирал училиштето засега е непознато.

Повеќе информации по официјалното излагање од МВР.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s