СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС почувствуван во Струга!

Силен земјотрес во 18:33 чаост ја потресе  Струга,веднаш по него имаше уште два од кој едниот во 18:41 исто така силен а другиот две минути подоцна но со значително послаб интензитет.
Дел од граѓаните вознемирени ги напуштија своите домови .
Според неофицијални сознанија епицентарот на земјотресот бил на 20тина километри северозападно од Охрид.Земјотресот бил со силина од 5 степени. Засега немаме информации за било каква штета.

zemetrus_9.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s