Стружани еуфорично прославија по повод распуштање на собранието

2Најпрвин десеттина автомобили предводени од членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ со вклучени трепкачи тргнаа од пред женската плажа во Струга да го обиколат градот прославуваќи го распуштањето на македонското собрание, неколку мига потоа на редицата од десеттина автомобили се приклучија  десеттици случајни граѓани  кои како што одеше колоната така нивниот број се зголемуваше се повеќе и во поголем  број возила.
Видливи беа државните знамиња но и партиски знамиња од најголемата политичка партија во државава, ВМРО ДПМНЕ.
Како што одеше колоната од возила, граѓани од Струга излегуваа во своите дворови,на своите балкони и прозорци и со оваици и аплаус ги поздравуваа возилата.
Ова е еуфорична прослава по повод распуштањето на собранието но и по повод спасот од долгата голгота која беше наметната од СДСМ а со единствена цел насилна смена на власта. – Велат учесниците од групата граѓани кои даваат силна поддршка на владеачкото мнозинство.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s