Милчо Чакарески утре ќе биде назначен за спортски директор на ракометната репрезентација

Поранешниот репрезентативец, Милчо Чакарески,  кој е спортски директор на ракометниот камп на Кире Лазаров, утре треба да биде назначен за спортски директор на машката ракометна репрезентација на Македонија.

Утре од 13.00 часот на УО на РФМ главна точка на дневниот ред ќе биде токму испразнетото место на спортски директор. Во минатото на таа функција беше Никола Панчевски, а на последното ЕП во Полска, улогата ја извршуваше Иван Ивановиќ.

До пред неколку недела се шпекулираше со името на Ванчо Димовски, но тој беше назначен за спортски директор на Металург. 13132-cakareski

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s