Нов датум за избори: 5 јуни 2016 нов датум за парламентарните избори во Македонија

По силниот притисок од меѓународната заедница повторно во интерес на стабилноста на државата се наметна нов датум . 5 јуни 2016та година е новиот датум на кој ќе се одржат парламентарните избори во Р. Македонија.izbori2014-41

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s