УТРЕ – ПРЕКРАСЕН СОНЧЕВ И ТОПОЛ ДЕН !

vremeУтре (09.11.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 16 до 23 степени. ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ПО РЕГИОНИ ЗА УТРЕШНИОТ ДЕН: Во Скопскиот регион утре времето ќе биде сончево и ТОПЛО. Максималната температура ќе се искачи до околу 22 степени. Во Полошкиот регион утре времето ќе биде сончево и релативно топло. Максималната температура овдека ќе се искачи до околу 17 степени. Во Охридскиот , Струшкиот , Преспанскиот како и во Пелагонискиот регион утре времето ќе биде сончево и релативно топло. Максималната температура ќе се искачи до околу 17 степени во Охридскиот , Струшкиот и Преспанскиот регион , Во Пелагонискиот регион максималната температура ќе се искачи до околу 16 степени во Битола , нешто потопло ќе биде во Прилеп каде температурата ќер се искачи до околу 19 степени. Во Североисточниот регион времето утре ќе биде сончево и релативно топло. Максималната температура овдека ќе се движи во интервал од 15 до 19 степени. Во Источниот и во Југоисточниот регион времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, Максималната температура во овие региони ќе се движи во интервал од 15 до 23 степени. За повеќе детали посетете ја ПОПУЛАРНАТА фејсбук група (ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА).

Подготви:Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s