УТРЕ – УМЕРЕНО ОБЛАЧНО !

 Утре (29.10.2015) времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 17 степени. ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА УТРЕШНИОТ ДЕН ПО РЕГИОНИ: Во Скопскиот регион во текот на утрешниот ден очекуваме умерено облачно време , ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 15 степени. Во Полошниот регион исто така очекуваме умерено облачно и свежо време со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура овдека ќе се искачи до околу 10 степени. Во Струшниот , Охридскиот , Преспанскиот и во Пелагонискиот регион времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 12 степени во Охрид и Струга , во Пелагонија температурата ќе се искачи до околу 11 степени. Во североисточниот , Источниот и Југоисточниот регион времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Темпераутата во овие региони ќе се движи во интервал од 10 до 17 степени.

Подготви:Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s