УТРЕ – ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД , НА ВИСОКИТЕ ПЛАНИНИ СНЕГ !

Утре (22.10.2015) територијата на Македонија ќе биде зафатена од нова циклонска активност. Поради тоа утре не очекува облачно и СТУДЕНО време со ОБИЛНИ врнежи од дожд. На високите планини (над 2000 м.н.в) ќе има ОБИЛНИ врнежи од снег и се очекува формирање на снежна покривка. Утре на некои места се очекува да падне ГОЛЕМА количина на воден талог (над 50 л/м2). Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде многу ниска и ќе се движи во интервал од 6 до 12 степени.

Подготви:Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s