УТРЕ – СВЕЖО !

Утре (21.10.2015) времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно , можни се и кратки сончеви периоди. Ќе има услови и за слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во опаѓање и ќе се движи во интервал од 10 до 18 степени.

 

Подготви:Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s