УТРЕ – ПРЕТЕЖНО ОБЛАЧЕН ДЕН !

 Утре (17.10.2015) времето во Македонија ќе биде претежно облачно , можен е и слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интрвал од 17 до 23 степени.

 

подготви:Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s