Пронајдено безживотно тело на полицаец од Струга !?

soobrakajkaБезживотно тело на маж на возраст од 45 години, утрово е пронајдено во автомобил во авто кампот „Андон Дуков“, информираат од СВР Охрид. Го забележал случаен минувач кој веднаш ја известил полицијата.

 

Според првичните информации од истрагата, во автомобилот била пронајдена една чаура од куршум. На телото немало траги на насилство, што наведува на самоубиство.

Неофицијално дознаваме дека се работи за полициско службено лице со иницијали З.П. од Струга .

 

На местото на настанот извршен е увид во присуство на јавен обвинител, кој наредил обдукција врз телото.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s