Струшката политичка сцена се подгрева ! СТРУГА48 со нова “категорија’’ вести.

cropped-naslovna.jpgСтрушките политички челници на двете најголеми политички партии од македонскиот блок како да ја почнаа политичката кампања.
Деновиве зачестени се препукувањата на помеѓу пратениците од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ.
Со цел навремено да бидете информирани за се што се случува на политичка сцена поврзано со Струга, почитувани стружани, ние сме во крајна фаза од подготовките за формрање на нова категорија на вести “избори2016’’ .
“СТРУГА48“ нема да завзема страна и непристрасно ке пренесува чисти информации без цензура или додавање како што тоа го прават про владини или про опозициони медиуми !
Нема да држиме предавања за политика или да укажуваме на тоа кој грешел или кој е во право !!
ЕДНОСТАВНО КЕ БИДЕМЕ ИНФОРМАТОР а не ДЕЗИНФОРМАТОРИ ИЛИ ПРОМОТОРИ на една или друга опција  !!
“СТРУГА48“ исто така е во преговори со актуелни ФБ групи на кои се надеваме ке се објавуваат редовно нашите објави .

Со почит ,
тим на “СТРУГА48“

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s