УТРЕ(10.10.2015) – НОВИ ВРНЕЖИ !

Утре (10.10.2015) територијата на Македонија ќе биде зафатена од нова циклонска активност која доаѓа од Медитеранот. Поради тоа утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Повремено и на повеќе места врнежите ќе бидат ОБИЛНИ , особено во текот на ноќта кон недела кога на некои места се очекува да наврнат над 30 л/м2 воден талог. Можна е и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 14 до 21 степен.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s