УТРЕ (11.10.2015) – ПРОДОЛЖУВААТ ВРНЕЖИТЕ !

ttttttУтре (11.10.2015) времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. На некои места повторно врнежите можно е да бидат ПООБИЛНИ. Можна е и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 17 до 24 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s