Крвав инцидент во Куманово: Едно лице заврши на хирургија, другото во полиција

Крвав инцидент се случи во Куманово.

vinica

Едно лице е повредено во тепачка што се случила вчера на улицата „Иво Лола Рибар“, кога во 18:45 часот, 24-годишниот М.М. без причина го нападнал својот врсник Д.Б, информираат од МВР.

Насилникот го удирал момчето со тупаници во пределот на лицето, по што тој паднал во бесознание и со возило од Брза помош веднаш бил пренесе и задржан на Хируршкото одделение во Медицинскиот центар во Куманово.

М.М. е приведен и по целосно расчистување на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s