УТРЕ – ЛОКАЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД !

tempУтре (08.10.2015) времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд , врнежите ќе бидат од локален карактер. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 16 до 22 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s