УТРЕ – УМЕРЕНО ОБЛАЧНО !

Утре (04.10.2015) времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди , во попладневните часови се очекува локален слаб дожд , особено во западните предели. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Максималната температура ќе се движи во интервал од 19 до 25 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s