УТРЕ – ПОТОПЛО !

vremeУтре (03.10.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови на планинските места можна е појава на слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максимлната температура ќе се движи во интервал од 19 до 25 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s