Падот од пттиот кат заврши кобно по животот на четири годишната Рина!

3Вечерва околу 19:30 часот се случи трагична несреќа .
Падот од петтиот кат од зградата лоцирана на улица “Ристо Крле’’ на само 50-тина метри од градската болниа, беше кобен за четири годишната Рина.
Полициски екипи сеуште вештачат и се обидуваат да го склопат мозаикот како дошло до несреќата.
Според граѓаните кои беа собрани на лице место , до несреќата дошло кога четири годишната Рина се обидела да го поздрави својот татко кој се наоѓал во автомобилот под балконот од кој паднала.
Рина веднаш била пренесена до градската болница која се наоѓа на 50 до 100 метри оддалеченост од местото на несреќата но за жал лекарите можеле да констатираат само смрт.
Неофицијално малата Рина е ќерка на почитуван интрнист кој работи во кардиолошкиот завод во Охрид и докторка од брзата помош од Струга.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s