ВО ПЕРИОДОТ ОД (28.09.2015 ДО 30.09.2015) СВЕЖО СО ПОДПРОСЕЧНИ ТЕМПЕРАТУРИ И ВЕТРОВИТО.

Во периодот од (28.09.2015 до 30.09.2015) територијата на Македонија ќе биде под влијание на доста СВЕЖА воздушна маса од североисточна Европа , се очекува умерен , на некои места повремено засилен ветер од северен правец. На некои места не се исклучува можноста од појава на слаб дожд. Минималните температури ќе се движат во интервал од 6 до 12 степени , на повисоките места минималните температури ќе бидат уште пониски и се очекува да се спуштат близу до 0 степени. Максималните температури ќе се движат во интервал од 15 до 22 степени. На повисоките места ќе бидат значително пониски.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s