УТРЕ – ПОВЕЌЕ ОБЛАЦИ , ПОМАЛЦЕ СОНЦЕ , СВЕЖО И ВЕТРОВИТО !

Утре (27.09.2015) времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и СВЕЖО , се очекуваат и кратки сончеви периоди. Можен е и локален слаб дожд. Ќе дува умерен , на некои места засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 15 до 23 степени.

 

Метеоролог: Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s