УТРЕ – ПРОМЕНЛИВО !

Утре (26.09.2015) времето ќе биде променливо облачно , на некои места се очекуваат и повремени врнежи од дожд , особено во источните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 18 до 24 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s