ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА за 22.09 2015. (Вторник)

22.09 2015. (Вторник)
VREMEПроменливо облачно со сончеви периоди. Температуата ќе се движи од 16 до 26 степени. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ=5
УХМР Македонија

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s