УТРЕ И ЗАДУТРЕ – МАКСИМУМОТ НА ОВОЈ ТОПОЛ БРАН !

Утре и петок ќе бидат најтоплите денови од овој топол бран. Времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО за овој период од годината. Максималните температури ќе се движат во интервал од 30 до 36 степени. Од сабота се очекува постепено опаѓање на температурите. НАПОМЕНА: Утре и во петок температурите ќе бидат за 10тина степени повисоки од просечните.

Метеоролог : Славчо Попоски

 

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s