УТРЕ – УШТРЕ ЕДЕН ПРЕКРАСЕН СОНЧЕВ И ТОПОЛ ДЕН !

Утре (16.09.2015) времето во Македонија ќе биде сончево , тивко и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Максималната температура ќе се движи во интервал од 27 до 33 степени.

 

 

Прогнозата ја подготви : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s