Голем пожар кај струшкото село Мислешево!

pozar mislesevoГолем пожар избувнал попладнево во еден објект кој е лоциран на самиот магистрален пат Струга – Подмолје.
На самото место беа излезени единици на против пожарната бригада Струга но имаше и засилување со една екипа од Охридската противпожарна единиа.
Само виша сила и професионалноста на против пожарните екипи не дозволија пламените јазици да се прошират и на останатите објекти кои се речиси залепени до опожарениот објект.

Густиот чад и смог кој прекрија еден дел од Струга се чувствуаше дури до Охрид а пожарот иако е ставен под контрола сеуште не е целосно згаснат.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s