УТРЕ – ЛОКАЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД !

tempУтре (11.09.2015) територијата на Македонија сеуште ќе биде под влијание на циклонската активност која доаѓа од Медитеранот. Поради тоа утре времето ќе биде умерено до значително облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе има услови и за појава на грмежи. Кон крајот на денот се очекува постепено престанување на врнежите и стабилизирање на времето. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 22 до 30 степени.

 

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s