И гугл се обои црвено-жолто – За многу години Македонци (фото)

Познатиот пребарувач Гугл го промени своето лого. На насловната страница на пребарувачот се појавува македонското знаме, во чест на Денот на независноста на нашата земја, 8 Септември! Иако е достапно само на територијата на Република Македонија, ваквиот гест на познатиот пребарувач предизвика позитивни реакции кај оние кои го слават големиот македонски државен празник. За многу години Македонци, каде и да сте!

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s