УТРЕ – Кон крајот на денот можна дестабилизација на времето !

ttttttУтре (05.09.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Кон крајот на денот и во вечерните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 32 до 39 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s