УТРЕ – ПРЕКРАСНОТО ВРЕМЕ ПРОДОЛЖУВА !

Утре(31.08.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

 

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s