УТРЕ -НА ПОВЕЌЕ МЕСТА ДОЖД !

tempУтре (22.08.2015) променливо облачно , на повеќе места се очекуваат повремени врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи , на некои места врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и се очекува да наврнат нови 20 л/м2 воден талог. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Ќе биде СВЕЖО. Максималните температури ќе се движат во интервал од 22 до 28 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s