УТРЕ – ПРОМЕНЛИВО И ВЕТРОВИТО , ПОПЛАДНЕ НЕСТАБИЛНО !

Утре (20.08.2015) времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди , ќе има услови и за слаб локален дожд. Во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи , нестабилноста повеќе ќе биде застапена во северните и во источните предели. Во текот на денот ќе дува умерен ветер претежно од јужен правец , во доцните попладневни часови ветерот ќе го промени правецот во северен иќе се засилува. Температурата ќе се движи во интервал од 26 до 33 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s