ДЕНЕС – ПРОМЕНЛИВО И НЕСТАБИЛНО !

Денес(17.08.2015) времето во Македонија ќе биде променливо облачно , нестабилно и посвежо , на некои места се очекува појава на пороен дожд и грмежи , особено во предпладневните часови. Во попладневните часови се очекува постепено стабилизирање на времето. Ќе дува умерен до засилен , во западните предели повремено силен ветер од југозападен правец кој на моменти ќе достигнува брзина од над 60 км/час. Температурата ќе се движи во интервал од 24 до 33 степени.

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s