ДЕНЕС – СОНЧЕВО , НО ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ !

Денес (11.08.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 37 степени.

 

метеоролог: Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s