ФОТО+ВИДЕО: По огромниот пајак, Кјуриосити сними чудна жена како шета на Марс

Фотографиите на НАСА кои ги испраќа роверот Кјуриосити се моментален хит меѓу љубителите на теории на заговор и НЛО.

zena

-Личи на жена која е делумно облечена. Жената се чини дека има гради, што може да се воочи од сенката. Исто така гледаме две раце со посветла боја, и нешто што личи на глава со долга коса, пишува веб страната UFO Sightings Daily.

Авторот на текстот исто така се сомнева дали станува збор за статуа „од многу одамна“, или за вистинска жена која дише.

-Сепак, толку мала статуа би еродирала и би се уништила многу лесно, така што е поголема шансата дека се работи за живо битие, пишува веб страната.

Неколку дена претходно, корисниците на социјалните медиуми забележаа чудно суштество на површината на Црвената планета. Некои тврдат дека станува збор за пајак, вонземјанин, марсовски вселенски рак… и што ли уште не.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s