УТРЕ ПОПЛАДНЕ – УСЛОВИ ЗА КРАТКОТРАЕН ДОЖД !

Утре (09.08.2015) времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови во западните и во југозападните предели ќе има услови за краткотрајна нестабилност проследена со дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 36 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s