Каменуван воз во Скопје- повреден малолетник од Прилеп, веднаш бил префрлен во Ургентен

Прилепчанецот Н.Г.(1991) синоќа околу 22:00 часот е повреден откако возот, кој сообраќај кон Скопје, бил каменуван од непознато лице.

500g voz-kamenuvan

Како што информираат од МВР, синоќа во 22:00 часот по тргнување на  возот од железничка станица Лисиче во правец на железничка станица Скопје, поточно на влезот на железничка станица Скопје, во непосредна близина на зградите на ул.„Михаил Чаков“, од паркот пред зградите, од страна на непознато лице е извршено каменување на патничкиот воз бр.644, кој сообраќа на релација Битола-Скопје со моторна гарнитура број В 716-107 сопственост на Македонски Железници.

Од каменувањето, како што стои во соопштението од МВР, е скршено едно неподвижно стакло од наведената гарнитура, при што е повреден патникот Н.Г.(1991) од Прилеп, кој со возило на итна медицинска помош е пренесен во Ургентен центар „Мајка Тереза“.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s