УТРЕ ПОПЛАДНЕ – МОЖНОСТ ЗА ДОЖД И ГРМЕЖИ !

 Утре (06.08.2015) времето во Македонија во предпладневните ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови можен е локален развој на нестабилна облачност проследена со дожд и грмежи , особено во западните предели. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 30 до 37 степени.

 

Метеоролог : Славчо Попоски

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s